Denní širokospektrální opalovací krém SPF50+ je nezbytný - شات كتكوته عربيه,دردشة كتكوته عربيه,شات اخواتى

Denní širokospektrální opalovací krém SPF50+ je nezbytný

Denní širokospektrální opalovací krém SPF50+ je nezbytný

 • Kyseliny. Alfa (AHA) a beta hydroxykyseliny (BHA) mohou pomoci zesvětlit tmavé skvrny na kůži. Alfa hydroxykyseliny zahrnují kyselinu glykolovou, octovou, mléčnou, jablečnou a citrónovou. Mezi BHA patří kyselina salicylová. Nejen, že tyto mohou zesvětlit tmavé skvrny na kůži, ale také mohou odlupovat odumřelé kožní buňky. Některé pomáhají s akné a proti stárnutí.
 • Vitamin C. Vitamin C je silný antioxidant, který může také zesvětlit tmavé skvrny na kůži. Obsahuje AHA (kyselinu citronovou). Je to také oblíbené ošetření proti stárnutí, protože může zvýšit produkci kolagenu a vyblednout jemné linky a vrásky.
 • Retinoidy. Retinoidy jsou odvozeny z vitaminu A. Mohou pomoci vyblednout tmavé skvrny na pokožce snížením produkce melaninu, stejně jako napomáhají obnově kolagenu a léčbě akné. Jsou jedním z nejlepších produktů proti stárnutí na trhu.
 • Kyselina kojová. Kyselina kojová snižuje produkci melaninu podobně jako hydrochinon, ale s méně vedlejšími účinky. Může však trvat déle, než uvidíte výsledky s kyselinou kojovou.
 • Niacinamid. Niacinamid je derivát vitaminu B3. Narušuje produkci melaninu a zesvětluje tmavé skvrny na kůži. Pomáhá také zvýšit produkci kolagenu, který pomáhá vyblednout jemné linky a vrásky.
 • Hydrochinon. Hydrochinon je již dlouho zlatým standardem pro snížení výskytu tmavých skvrn na kůži. Rychle zesvětluje pokožku tím, že blokuje produkci melaninu. Má však mnoho vedlejších účinků, jako je podráždění, zarudnutí a ztmavnutí kůže, a je spojován s rakovinou u laboratorních zvířat.
 • Lékořice. Lékořice je silný antioxidant, který chrání pokožku před poškozením sluncem. Obsahuje také sloučeninu zvanou glabridin, která narušuje produkci melaninu a zesvětluje tmavé skvrny na kůži. Může pomoci zvýšit produkci kolagenu pro vyblednutí jemných linek a vrásek.
 • Sluneční ochrana. Ochrana před sluncem je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro svou pokožku udělat. Nejen, že zabraňuje rakovině kůže a vráskám, ale také zabraňuje tvorbě tmavých skvrn na kůži. Denní širokospektrální opalovací krém SPF50+ je nezbytný. Nezapomeňte znovu aplikovat každé 1-2 hodiny, kdy jste vystaveni slunci. Pomáhají také klobouky se širokou krempou a oblečení na ochranu proti slunci s UPF 50+. Bez ohledu na to, jaké ošetření si vyberete pro zesvětlení tmavých skvrn na kůži, ochrana před sluncem musí být součástí vaší rutiny.

Profesionální ošetření pigmentace kůže

Pro zesvětlení tmavých skvrn na kůži je k dispozici několik profesionálních možností léčby. Některé jsou trvalé. Než něco vyzkoušíte, měli byste prodiskutovat své možnosti se svým lékařem, abyste se ujistili, že je to bezpečné pro vaši pokožku. Některé možnosti nejsou vhodné pro každého.

 • Lasery. Některé lasery dokážou odstranit pigmentové skvrny z kůže. Některé se specificky zaměřují na pigment, zatímco jiné pouze odstraňují horní vrstvu kůže, která obsahuje buňky produkující pigment. Jedná se o trvalejší řešení, ale mají více vedlejších účinků.
 • Mikrodermabraze. Mikrodermabraze fyzicky odstraňuje část horní vrstvy epidermis, aby se odstranily tmavé skvrny. Pokračující používání může pomoci úplně zesvětlit tmavé skvrny. Má také dobré účinky proti stárnutí.
 • Slupky. Peelingy obsahují vyšší dávky AHA a BHA. Odstraňují vrstvy kůže, aby vybledly tmavé skvrny. Pohybují se od povrchních po hluboké, v závislosti na vašich cílech léčby. Čím hlubší kůra, tím více vedlejších účinků.
 • Krémy na předpis. Krémy na předpis zahrnují retinoidy, hydrochinon a kyselinu azelaovou, které mohou zesvětlit tmavé skvrny na kůži. Vzhledem k tomu, že jsou silnější než volně prodejné krémy, mají více vedlejších účinků. Také by vyžadovaly dlouhodobé používání, aby si zachovaly výhody zesvětlení pokožky.

Několik přírodních produktů může pomoci vyblednout tmavé skvrny na kůži. Pokud tyto nepomohou, existují silnější, volně prodejné přípravky a profesionální ošetření, které je mohou vyblednout. Než začnete s novými produkty, vždy se poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že jsou pro vás vhodné.

Retinoidy jsou nejznámější a nejúčinnější ošetření proti stárnutí. Byly objeveny na počátku 20. století, ale nebyly schváleny FDA a uváděny na trh až do 70. let 20. století. Od té doby zaznamenaly retinoidy raketový vzestup popularity a staly se téměř běžným slovem. Existuje několik různých typů retinoidů, přičemž retinol je nejoblíbenější a široce používaný volně prodejný retinoid.

Klíčové věci:

 • Retinol je členem rodiny retinoidů, která se skládá z produktů odvozených od vitaminu A.
 • Retinol může pomoci léčit akné, vyblednout vrásky a tmavé skvrny, zlepšit vzhled jizev a vaši pleť bude hladší a jasnější.
 • Retinol je volně prodejný v několika formulacích.
 • Časté vedlejší účinky retinolu zahrnují suchost, zarudnutí, podráždění, zánět, bolestivost a svědění.
 • Pokud jste těhotná, plánujete otěhotnět nebo kojíte, neměli byste retinol používat.

Retinoidy jsou odvozeny od vitaminu A. Retinol je druh retinoidu. Retinol je nejsilnější a nejoblíbenější z volně prodejných retinoidů. Silnější retinoidy, jako je tretinoin a tazaroten, jsou dostupné na předpis.

Jak retinol působí?

Retinol působí několika způsoby a pomáhá při různých kožních problémech a stavech:

Zvyšuje buněčný obrat pro omlazení kožních buněk.

Odlupuje odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry a pleť vypadá matně.

Snižuje produkci kožního mazu (mazu), takže pleť je méně mastná a náchylná k akné.

Zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, zhušťuje pokožku a snižuje její náchylnost k vráskám.

Snižuje ztrátu vody a činí pleť „nabitější“.

Neutralizuje volné radikály, aby se zabránilo rozpadu kolagenu.

Retinol také léčí různé kožní stavy:

Akné

Retinol odstraňuje odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry a vedou k černým tečkám. Snižuje také tvorbu mazu a má protizánětlivé vlastnosti. Vzhledem k tomu, že retinol je slabý retinoid, nemusí být dostatečně silný k léčbě středně závažných a závažných případů akné.

Vrásky

Retinol pomáhá na vrásky mnoha způsoby. Zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, což zhušťuje pokožku a zlepšuje její vzhled. Ztenčení kůže, jak stárneme, dělá vrásky viditelnějšími. Retinol neutralizuje volné radikály, které způsobují rozpad kolagenu a elastinu. Pomáhá vyhlazovat pokožku tím, že zabraňuje ztrátě vody.

Hyperpigmentace

Retinol může vyblednout tmavé skvrny způsobené sluncem, akné nebo traumatem zvýšením buněčného obratu a exfoliací odumřelých kožních buněk. Retinol rozjasňuje pleť a vyrovnává pleť.

Drsná, matná kůže

Retinol odstraňuje odumřelé kožní buňky, které mohou způsobit, že vaše pokožka vypadá matně a působí drsně, což vede k jasnější a hladší pleti.

Jizvy

Retinol může pomoci vyblednout jizvy tím, že stimuluje produkci kolagenu a odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Jaké jsou vedlejší účinky retinolu?

Při zahájení rutiny s retinolem se vyskytuje několik běžných vedlejších účinků. Mezi nejčastější patří suchost, svědění a podráždění. Pokud se neléčí, vaše kůže může zčervenat a zanítit se. To povede k bolestivosti, štípání a otoku.

Jak mohu použít retinol?

Když začínáte s retinolem, většina pacientů jej musí začít používat pomalu. Pokud máte citlivou pokožku, začněte ji používat jednou týdně. Každé 2 týdny můžete zvýšit frekvenci používání, pokud to vaše pokožka snáší. Během několika týdnů můžete postupně zvyšovat spotřebu retinolu na každou noc. Mnozí zkoušejí testovací skvrnu nejprve na vnitřní straně paží, aby zjistili, zda je tolerable. Vaše noční retinolová rutina by měla začít umytím obličeje jemným čisticím prostředkem. Nechcete nic drsného, ​​co by mohlo vaši pokožku dále dráždit. Vyberte si hypoalergenní čisticí prostředek bez barviv a parfemace. Vyhněte se mýdlům, která ničí vaši kožní bariéru a poškozují vaši pokožku. Osušte čistým ručníkem. Když poprvé začnete s retinolem, po umytí obličeje počkejte 30–60 minut, než nanesete retinol. Tím se sníží absorbované množství a nežádoucí účinky, které se mohou objevit. K dosažení výhod potřebujete pouze množství retinolu o velikosti hrášku. Více není lepší. Použití hydratačního krému před aplikací retinolu může pomoci snížit vedlejší účinky. Hydratační krém po retinolu je nutností. Mnoho lidí s citlivou pokožkou bude muset před a po „sendvičovat“ svůj retinol s hydratačním krémem. Vyberte si hydratační krém, který je bez oleje, nekomedogenní a bez vůně a barviv. Při používání retinolu by všechny vaše produkty měly být jemné a hypoalergenní. Retinol by měl být aplikován pouze na noc. Dá se deaktivovat slunečním zářením, takže přes den nemá smysl používat. Také chcete, aby byl retinol aplikován pod hustý noční hydratační krém. Použití retinolu může způsobit, že vaše pokožka bude citlivější na škodlivé účinky slunce. Je nesmírně důležité používat denně opalovací krém s SPF 50+ a znovu se nanášet po celý den. Klobouk se širokou krempou je také prospěšný, aby zabránil přímému slunečnímu záření na vaší tváři. Existuje několik přípravků s retinolem, které jsou volně prodejné, včetně krémů, sér, gelů, olejů a změkčovadel. Často je výběr založen na typu vaší pleti a snášenlivosti produktu. Pacientům se suchou a citlivou pokožkou prospívají retinolové krémy, oleje a změkčovadla, které jsou více hydratační. Na druhou stranu, pacienti s mastnou pletí by měli volit retinol v gelových a sérových formulacích, které pokožku nezmastí. oleje a změkčovadla. Často je výběr založen na typu vaší pleti a snášenlivosti produktu. Pacientům se suchou a citlivou pokožkou prospívají retinolové krémy, oleje a změkčovadla, které jsou více hydratační. Na druhou stranu, pacienti s mastnou pletí by měli volit retinol v gelových a sérových formulacích, které pokožku nezmastí. oleje a změkčovadla. Často je výběr založen na typu vaší pleti a snášenlivosti produktu. Pacientům se suchou a citlivou pokožkou prospívají retinolové krémy, oleje a změkčovadla, které jsou více hydratační. Na druhou stranu, pacienti s mastnou pletí by měli volit retinol v gelových a sérových formulacích, které pokožku nezmastí.

Kdo by neměl používat retinol?

Zatímco retinol je skvělý lék s mnoha důležitými přínosy pro pokožku, někteří pacienti by ho neměli používat, protože by mohl být škodlivý. Pacientky, které jsou těhotné, plánují otěhotnět a kojí, by neměly retinol používat. Mohlo by to potenciálně poškodit dítě. Pacienti s ekzémem a růžovkou mohou mít závažné vedlejší účinky retinolu. Pokud máte ekzém, měli byste nejprve vyzkoušet testovací místo, abyste viděli, jak bude vaše pokožka reagovat. Začněte s nejnižší silou a zvyšujte, jak je tolerováno. Pokud máte růžovku, uvědomte si, že by mohla vyvolat vzplanutí růžovky, takže začněte pomalu a poslouchejte svou pokožku. Retinoidy jsou nejlepší složkou proti stárnutí, kterou můžete přidat do své rutiny péče o pleť. Retinol je revoluční lék, který mnohým pomohl s různými kožními problémy.Pro více informací navštivtehttps://alkotox-official.top/cs/alkoholismus-a-pracoviste-ucinky-intervence-a-asistencni-programy-pro-zamestnance/ .

Contents

عن bnhawy

شاهد أيضاً

Imagine Losing 20 Pounds In 14 Days!

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …